Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

İnsanlar Yıllar Boyu Kendilerini Tehdit Eden Unsurlara Karşı Önlem Alma İhtiyacı Duymuştur. Tehdit İnsanları, Canlıları Veya Kuruluşları Riske Sokabilecek Eylem Ve Olaylardır. Risk İse Belirli Bir Tehlikeli Olayın Meydana Gelme Olasılığı İle Bu Olaydan Ortaya Çıkabilecek Zarar Veya Hasarın Şiddetinin Tahminidir. Risklere Karşı Önlem Almak İçin Kullanılan Elektronik Güvenlik Sistemleri Günlük Hayatımızın Bir Parçası Haline Gelmiştir. Modern Bir Güvenlik Sistemi Yapısal Olarak Elektronik Bileşenler Dizisi Olarak Algılama, Değerlendirme Ve Tepki Vermek İçin Tasarlanır.

Fiziksel Güvenlik Sistemleri Temelini Güvenlik Kameraları, Alarmlar Ve Sensörler Oluşturur. Cihazlar Genel Olarak Çok Çeşitli Form Faktörlerine Sahiptir. Bir Güvenlik Sistemi Oluştururken, İhtiyaçlarınızı En İyi Karşılayan Donanım Türünü Seçebilir, Böylece İstediğiniz Video Kalitesini Ve Güvenliği Sağlayabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri, Uygun Bir Yere Monte Edilmiş Bir Kontrol Paneli Veya Komuta Merkezi İle İletişim Kuran Sensörlerle Ve Diğer Donanımlarla Beraber, Basit Bir Konsept Üzerinde Çalışır. Sensörler Tipik Olarak Kapılara Ve Kolayca Erişilebilen Pencerelere Yerleştirilir. Açık Alanlar İse Hareket Sensörleri İle Korunabilir.

 • Tipik Bir Güvenlik Sistemi Şunları İçerir:
  • Kablolu Veya Kablosuz Güvenlik Kameraları
  • Güvenlik Sisteminin Birincil Denetleyicisi Olan Bir Kontrol Paneli
  • Kapı Ve Pencere Sensörleri
  • Hem İç Hem De Dış Mekan Hareket Sensörleri
 • Güvenlik Kamerlaları
 • Hem Kablolu Hem De Kablosuz Konfigürasyonlarda Mevcut Olan Güvenlik Kameraları , Genel Bir Güvenlik Sisteminin En Temel Parçası Olarak Çeşitli Şekillerde Kullanılabilir. Güvenlik Kameralarına, Bilgisayarlara, Akıllı Telefonlara Ve Tabletlere Uzaktan Erişilebilir.

  Güvenlik Sistemleri Nedir

  Video Güvenlik Sistemleri, Bir Gözetim Sistemi Kurmak İçin İhtiyacınız Olan Tüm Donanımları Ve Yazılımları İfade Eder. Gözetim Açısından Bakıldığında Temel Bir Sistem; Güvenlik Kameraları, Video Yönetim Yazılımını Ve Video Dosyalarını Kaydetmek İçin Bir Video Kayıt Cihazından ( DVR/ NVR) Oluşur. Kameraların Sayısı Ve Türü, İşletmenizin Veya Evinizin Güvenlik Gereksinimlerine Bağlı Olarak Değişiklik Gösterir.

 • VMS Yazılımı
 • Video Yönetim Yazılımı, Kameradan Aktarılan Videoları Kolayca Yönetmek Ve Gözden Geçirmek İçin Gereklidir Ve Sistemin Kullanımını İyileştirmek İçin Çok Çeşitli Özelliklerle Birlikte Gelir.

 • NVR / DVR
 • NVR Veya DVR, Güvenlik Kamerası Videolarını Saklamak Ve Video Güvenlilk Sistemini Çalıştırmak İçin Merkezi Bir Sistemdir.

  Güvenlik Sistemleri Nedir

  Bir Video Güvenlik Sistemi, Güvenlik Gereksinimlerinize Bağlı Olarak Yapılandırılır. Güvenilir Güvenlik Sistemleri Firmaları İle Güvenlik Seviyesini İstediğiniz Ölçüde Artırabilirsiniz. Bir Mağaza Sahibiyseniz, Videonuzu Kaydetmek, Görüntülemek Ve Yönetmek İçin Tak-Çalıştır Bir NVR İle Birlikte Temel Kapalı Box Kameraları Tercih Eedebilir, Ev Sahibi İseniz, Mülkünüzün Çevresini Güvence Altına Almak İçin Dört Adet Outdoor Bullet Kameralı Ev Güvenlik Kamera Sistemlerinden Birini Seçebilirsiniz.

  Güvenlik Sistemleri Firmaları Genellikle, Herhangi Bir Sayıdaki Güvenlik Kamerasından, Bir NVR Veya VMS Ve Poe Switch Ve Cat5e Kabloları Gibi Diğer Ek Donanımlardan Oluşan ''Paket Güvenlik Çözümleri'' Sunar. Ev Güvenlik Sistemleri, Dış Mekan Güvenlik Sistemleri, Kablosuz Güvenlik Sistemleri , 8 Kameralı Güvenlik Sistemleri, 4 Kameralı Güvenlik Kamera Sistemleri, HDTV Ve IP Video Güvenlik Sistemleri Gibi Farklı İhtiyaçlar İçin Özelleştirilmiş Sayısız Çözüm Güvenlik Sistemleri Firmaları Tarafından Sunulan Başlıca Seçenekler Arasındadır. Tüm Bu Güvenlik Kamera Sistemleri, Kolay Kurulum İçin Önceden Yapılandırılarak, Uygulamanıza Uyacak Şekilde Özelleştirilebilir.